تاثیر استراحت بر زیبایی:

اگر میخواهید صورت شفاف و سالمی داشته باشید به اندازه کافی استراحت کنید، یکی از اولین کارهایی که برای زیبایی به آن نیاز دارید 8 ساعت خواب راحت و بدون مزاحمت است.

 

تاثیر آرامش بر زیبایی:

بیایید سعی آرامش خود را در شرایط مختلف حفظ کنید. برای این منظور باید ذهن خود را از ناراحتی ها و نا امیدی ها خالی کنید و استرس را از خود دور کنید. یوگا و مدیتیشن برای بدست آوردن آرامش بسیار مفید هستند. عبادت کردن و راز و نیاز کردن با معبود برای کسانی که اعتقاد دارند بسیار مفید و مناسب است.

 

تاثیر ورزش بر زیبایی:

ورزش کردن راهی برای داشتن بدن مناسب است ولی این ورزش اگر به صورت مداوم و منظم انجام شود تبدیل به راهی برای از بین بردن استرس می شود.

 

تاثیر رژیم غذایی بر زیبایی:

سبزیجات، سالادها، مغزها، میوه های خشک شده و میوه های تازه در رژیم غذایی شما گنجانده شود. اگر میخواهید سلامت فعال و زیبا باشید مصرف این مواد غذایی ضروری است و البته باید از الکل، مواد مخدر و غذا های حاضری هم صرف نظر کنید.

مراقبت از موها: ماساژ موها با روغن باید حداقل ماهی یکبار انجام شود.

روغن زیتون، روغن کرچک، روغن بادام، روغن نارگیل همه برای موها مفید هستند. در ضمن برای حفاظت از موهای خود باید از یک شامپوی ملایم استفاده کنید.

مراقبت از ناخن ها: ناخن ها را باید مرتبا تمیز کنید و از مرطوب کننده های مناسب استفاده کنید تا ناخن های براق و زیبایی داشته باشید.

مراقبت از چشم ها: مطمئن شوید که چشم های شما به اندازه کافی استراحت می کنند. با نگاه کردن طولانی به تلویزیون و مانیتور فشار زیادی به آنها وارد می کنید. چشم های خود را با آب سرد تمیز بشورید.

برای اطمینان از سلامت چشم و عدم پیشروی یک نارسایی باید به طور مرتب آنها را چک آپ کنید. از یک کرم دور چشم مقوی استفاده کنید تا پوست دور چشم شما نرم و ملایم باشد.

 

مراقبت از پوست برای زیبایی:

برای پوست خود يك برنامه منظم نظافت و مراقبت از آن داشته باشيد. از صابون و پاك كننده های ملايم برای شستشو استفاده كنيد. پوست به مرطوب كننده احتياج دارد در ضمن كيفيت مرطوب كننده ای كه استفاده می كنيد هم بسيار مهم است. امروزه بسته های مراقبت از پوست در بازار يافت می شوند كه از مواد طبيعی ساخته شده اند مثلاً از جوشيده جو، عسل و شير ساخته شده اند و می توانند برای صورت يا كل بدن مفيد باشند.

 

تاثیر آرایش بر زیبایی:

كيفيت مواد آرايشی و بهداشتی كه استفاده می كنيد را فدای قيمت آن نكنيد. در حالت ايده آل بهتر است كلاً مواد آرايشی استفاده نكنيد. اگر به خاطر شغل خود مجبوريد مرتباً صورت خود را آرايش كنيد آن را برای مدت طولانی نگه نداريد تا اثر مخرب آن بر پوست شما كاهش يابد و قبل از رفتن به رختخواب حتماً آرايش خود را پاك كنيد. برای كم اثر كردن آرايش زياد، استفاده از پاك كننده ها و مرطوب كننده ها می تواند تا حدی موثر باشد.

اخطار: مطمئن شويد به هيچ يك از مواد آرايشی كه استفاده می كنيد حساسيت نداريد.